menu mobilne
 

Analiza stref lotniczych

 

Do prawidłowego wykonywania przez Państwa usług przy pomocy UAV (bezzałogowych statków powietrznych) niezbędnym jest przygotowanie się do takiego lotu. Jednym z jego najważniejszych elementów jest przeanalizowanie przestrzeni powietrznej w miejscu w jakim taki lot ma być wykonywany. Należy nadmienić tu, że w wielu miejscach jest to możliwe dopiero po spełnieniu odpowiednich formalności, czy uzyskaniu na to zgody. Są też miejsca, w których wykonanie takiej operacji nie jest możliwe! 

Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo wykonywania lotów (choćby możliwość kolizji z innymi statkami powietrznymi), czy fakt, że za nieprzestrzeganie prawa lotniczego grozi nam wysoka grzywna (trwają prace, aby stworzenie zagrożenia w ruchu lotniczym było zagrożone karą do pozbawienia wolności włącznie), analiza miejsca w którym chcemy wykonywać swoje usługi jest niezbędna.
Mimo obowiązku posiadania świadectwa klasyfikacji UAVO, do którego jest potrzebna wiedza na temat budowy przestrzeni powietrznej, dla większości operatorów UAVO ogromnym problemem jest odpowiedź na pytanie:

Czy na pewno w tym miejscu mogę latać?

Jeśli nie jesteście Państwo pewni odpowiedzi na to pytanie – zapraszamy do skorzystania z naszej usługi
– analizy stref lotniczych. 

Wykonując taką usługę, odpowiemy Państwu na to pytanie, zaś w razie problemów, pomożemy zdobyć odpowiednie zezwolenia.

Pytania prosimy kierować na adres e-mail tomek@rc-lipol.pl.
W tytule prosimy pisać : analiza strefy lotniczej.
W treści wiadomości: koniecznie prosimy umieścić współrzędne GPS, podając długość i szerokość geograficzną oraz opis strefy.