menu mobilne
 

Szkolenia i egzaminy na drony UAVO

Ośrodek Szkolenia Lotniczego RC-LIPOL UAV TECHNOLOGY  zaprasza na szkolenia do uprawnień pozwalających latać dronami. Szkolenia obejmują zajęcia teoretyczne i praktyczne zakończone egzaminem na świadectwa kwalifikacji UAVO. Szkoląc sie w naszym ośrodku uzyskasz uprawnienia do lotów w zasięgu wzroku VLOS i poza zasięgiem wzroku BVLOS, oraz uprawnienia dodatkowe instruktorskie INS.

Latamy i szkolimy na wielowirnikowcach, samolotach, śmigłowcach i areostatch w pełnym zakresie mas startowych. Szkolenia są realizowane na podkarpaciu , małopolsce, lubelszczyznie, w województwach śląskich i opolskich. 

Szkolenia na drony od 850 zł netto

SZKOLENIA UAVO - RZESZÓW, KRAKÓW, LUBLIN, CZESTOCHOWA

 

Aktualność dotyczące szkoleń na naszym FACEBOOK'U
 

Nasza działalność szkoleniowa:

Witamy w najdłużej działającym Certyfikowanym Ośrodku Szkoleniowym UAVO. Działalność szkoleniową prowadzimy od 2010 roku. Z początku prowadziliśmy szkolenia modelarskie i produktowe. Końcem roku 2013 rozszerzyliśmy działalność o szkolenia na operatorów UAVO.
Od roku 2013 w naszym ośrodku szkoleniowym wyszkoliło się ponad 2500 operatorów UAVO oraz Służba Policji, Straży Miejskiej i Pożarnej na terenie całego kraju.

Obecnie prowadzimy szkolenia metodą stacjonarną na lotnisku w Rzeszowie, Krakowie, Lublinie i Częstochowie. Organizowane są również szkolenia wyjazdowe dla gróp zorganizowanych.   

Nasz ośrodek to instruktorzy z uprawnieniami państwowymi INS, z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży modelarstwa lotniczego oraz bezzałogowych statków powietrznych. Prowadzimy wykłady na największych polskich uczelniach takich jak Politechnika Krakowska. Czynnie uczestniczymy w konferencjach dotyczących branży UAV, oraz przy nowelizacji przepisów prawa. Jesteśmy autorami licznych artykułów w prasie i innych mediach.

Nasze szkolenia UAVO obejmują wszystkie możliwe kategorie dla kwalifikacji VLOS i BVLOS:

Szkolenia UAVO - ­ VLOS ( loty w zasięgiem wzroku operatora)
Szkolenia UAVO - ­ BVLOS ( loty poza zasięgiem wzroku operatora)
Szkolenie UAVO - INS ( szkolenie instruktorskie UAVO)
Szkolenie radiooperatora - R ( do lotów UAV w strefach obowiązkowej łączności radiowej i CTR )


Rodzaje statków powietrznych:
1. płatowiec (A) masa startowa: do 5 kg,  25kg, 150kg
2. śmigłowiec (H) masa startowado 5 kg,  25kg, 150kg
3. wielowirnikowiec (MR) masa startowado 5 kg,  25kg, 150kg
4. sterowiec (AS) masa startowado 5 kg,  25kg, 150kg

Nie musisz posiadać własnego sprzętu. Wszystkie szkolenia wykonujemy na statkach powietrznych naszej szkoły latania. Do dyspozycji mamy kilkanaście zestawów szkoleniowych z przedziału mas od 5kg do 150kg. Jest również możliwość wypożyczenia statku powietrznego na Egzamin Państwowy.

Dysponujemy trzema strefami szkoleniowymi. Pierwsze z nich znajduje się około 10m od Ośrodka Szkoleniowego, przeznaczone głównie do szkoleń UAVO VLOS w kategorii MR i H. Pozostałe dwie strefy ( REA01 i TRA144 ) są usytuowane nieco dalej i służą głównie szkoleniom UAVO VLOS w kategorii A, AS i UAVO BVLOS - A, H, MR, AS.

Jest również możliwość zakwaterowania w *** Hotelu, zrobienia badań lotniczo lekarskich oraz wykupienia polisy OC operatora. 

Na wszelkie pytania odpowiadają nasi instruktorzy: 

Instruktor Piotrpiotr@rc-lipol.pl ( tel. 530 880 800) , Instruktor Tomek - tomek@rc-lipol.pl (tel. 668 851 085)